Revoluce ve výrobě: Zvedněte obraty díky novým přístupům

08/22/2022

Cílem digitalizace výroby je snížení plýtvání, protože výroba se musí prostě vyplatit. Tuhle poučku určitě znáte a my se jí řídíme taky. Jen těžko se může třeba Škodovka pustit do vývoje nového typu vozu bez toho, aby si udělala průzkum mezi zákazníky a zjistila, co od něj chtějí.

A stejně tak by se NÁM prodávaly výrobní systémy (MES systémy) špatně, pokud bychom přesně nevěděli, co zákazníci řeší, chtějí a potřebují. Určitě nám dáte zapravdu – uživatelská (zákazníkova) a technická (firemní) představa výsledku není vždycky totožná. Proto zákazníkům nasloucháme. A odměnou je nám to, že je teď z každé druhé nabídky obchod.

Děláme to jinak

V rámci strategického plánování se snažíme dostát naší vize – že se budeme orientovat na potřeby zákazníka a oboustrannou spolupráci.

Nejsou to jen plané řeči. Nasazení systému do výroby předchází dvě analýzy u zákazníků, během kterých se bavíme i o budoucím směřováním MES systému xMost a rozvoji aplikace. A pokud má klient nápady, představu o tom, jak by chtěl, aby to fungovalo, jsme připraveni to s ním probrat a zapracovat. Tím se odlišujeme od konkurence.

Zovna minulý týden jsme ve firmě, kde dělají bazény, mluvili i o nové funkci systému – jde o layout továrny na leteckém snímku (interaktivní vizualizaci výrobní haly), na které je vidět, jak jsou v konkrétní hale rozmístěné stroje a co právě dělají.

Rozběhla se přínosná diskuze o tom, jak konkrétně by to mělo rozhraní vypadat a kde by se mělo co zobrazovat. Manažer během ní prohodil, že by nebylo špatné, kdyby se podle ikonek hned poznalo, jestli je ten který stroj CNC, laser nebo něco jiného. Samozřejmě měl pravdu. A ty ikonky tam budou.

Co byste si tam ještě představovali?

Přesně tahle otázka obvykle během schůzky zazní. Máme předem daný určitý plán vývoje systému, víme, co tam chceme za funkce, ale nevíme, kdy na nich budeme dělat. Zákazníci samozřejmě ví o tom, co se chystá do standardní verze, ale protože nasloucháme jejich nápadům a dotazům, umíme jim MES systém upravit na míru.

Běžná praxe jiných vývojářů je krapet jiná. Zákazníkovi často přibude v rozhraní funkce a on ani pořádně nevím, jaká. Případné připomínky k jejímu fungování pak nikdo moc nebere v potaz a toho je jeden frustrovaný. Však to znáte sami.

Efektivní výroba s ERP systémem? Stačí to?

 

ERP systémy můžete ve výrobě ohýbat, kroutit, ale stejně nikdy nedosáhnou stejných funkcí jako MES systémy. Efektivita, přehled, monitoring, řízení výroby – to jsou jejich silné stránky. A vy je máte na dosah ruky.

 

Možná se bojíte udělat velký investiční krok bez dokonalého prozkoumání nabízeného řešení. A tomu vycházíme vstříc pilotním projektem za zvýhodněnou cenu, se kterou se vejdete do operativních nákladů. Jestli vás zajímá, jak konkrétně systém vypadá a co umí, pusťte si záznam webináře: Pravdivá data – to je oč tu běží!

 

Takže ještě jednou: my vám nasloucháme a dáme vám to, co chcete.

Napište nám!

Kontakt

+420 517 543 023

info@bartech.eu

Přihlásit k newsletteru