Jak vám notifikace a alarmy pomohou řídit výrobu?

S notifikacemi, neboli automatickými upozorněními, se potkáváme (někteří dokonce potýkáme) dnes a denně. Stačí vzít do ruky mobilní telefon, zapnout wi-fi a už to na vás skáče – nový e-mail, zpráva, příspěvek na Facebooku…

Ve výrobě nám tyto notifikace poskytují aktuální informace o tom, co se právě děje v továrně. Mohou nás upozornit na to, že stroj běží dobře, nebo naopak, že nastala porucha. Mohou nás také informovat o tom, že došly suroviny, nebo že se bude muset změnit výrobní plán.

Kdy notifikace ve výrobě oceníte?

  • Dobrý MES umí automaticky generovat notifikace ve chvílích, když dojde k výjimečným situacím, jako jsou poruchy stroje, nedostatek surovin, nebo jiné problémy ve výrobním procesu. Tato upozornění pomáhají rychle reagovat a minimalizovat přestávky ve výrobě.
  • Pomohou vám ohlídat preventivní údržbu – na pozadí systému probíhá automatická kontrola kritických událostí a ve chvíli, kdy je čas na provedení preventivní údržby, přijde technikovi (s předstihem) sms nebo e-mail. A tyto notifikace můžete nastavit pro každý jednotlivý stroj.
  • Bylo po sobě vyrobeno x neshodných kusů? Na kontrolu kvality jsou alarmy nepostradatelní pomocníci.

Tak co? Přesvědčili jsme vás?

Začněte využívat notifikace ve výrobě a sledujte, jak se vaše firma stává konkurenceschopnější a úspěšnější než kdy dřív.

Napište nám!

Kontakt

+420 517 543 023

info@bartech.eu

Přihlásit k newsletteru