Sběr dat na druhou. Nudíte se? Připojte k MES čidla

05/18/2022

Sbíráte výrobní data? Monitorujete stroje? To je totiž ten nejlepší způsob, jak se vyhnout „nemocem výroby“ jako jsou dlouhé a nevysvětlitelné prostoje, nízká kvalita produktů, zmetkovost nebo třeba nevhodně naplánovaná údržba.

O MES systémech už jsme toho napsali na našem blogu opravdu hodně a hodláme v tom pokračovat. Dnes se podíváme na to, jak můžete sběr dat ze strojů ještě povýšit.

Co sběrem dat získáte?

Detailní přehled o rozpracovanosti výroby na všech sledovaných strojích. Na základě sesbíraných dat z výroby budete redukovat prostoje a odstávky, měřit spotřebu elektrické energie, zvýšíte celkovou efektivitu zařízení (OEE) a obecně se vám bude výroba i preventivní údržba lépe řídit i plánovat.

Navíc díky budete mít díky vzdálenému přístupu přehled o výrobě odkudkoli a kdykoli se vám zamane.

Jaká čidla můžeme připojit a k čemu je to vlastně dobré?

Ne všude se to hodí (a vyplatí), ale výrobní stroj vám můžeme osadit čidly (teplotními, tlakovými nebo otřesovými), které komunikují s výrobním informačním systémem (MES) xMost. Čidla sice nedodáváme, ale dodávku konzultujeme. A získaná data přehledně vizualizujeme v online aplikaci.

Kromě evidence stavu stroje (produkce-prostoj-vypnuto), práce stroje (počet cyklů na stroji), chování stroje (připojení majáku se stavy zelená-oranžová-červená) a evidence bezpečnosti práce může systém sloužit i k evidenci stěžejních veličin pro váš provoz.

 

mes system xmost sber dat cidla

Proč čidla připojit?

Ve firmě specializující se na žárové stříkání jsme sběr dat z výroby povýšili na novou úroveň monitoringem tlaku v kompresoru. 

Samozřejmě, tlak ovlivňuje celý výrobní proces a pokud jej neměříte, nepoznáte ten moment, kdy klesl nebo se naopak zvýšil. A aby to bylo pojištěné na druhou, při každé výchylce se rozsvítí maják a ozve se výstraha.

Přečtete si také: Čím je xMost unikátní.

xMost může ovládat i externí zařízení

Dočetli jste až sem a náš mes systém se vám zamlouvá, ale ještě nejste plně rozhodnutí? Tak v tom případě si přečtěte, čím je systém xMost unikátní.

Pokud byste si náš mes systém xMost s aplikací xMost web rádi nejprve vyzkoušeli na pilotním pracovišti, neváhejte a kontaktujte nás. První výrobní data můžete mít u sebe v mobilu v řádu několika dní.

 

Na pilotní pracoviště za zvýhodněnou cenu

Dobře víme, že zavedení a schválení něčeho nového je ve výrobě běh na dlouhou trať. Proto nabízíme systém xMost na pilotní pracoviště za zvýhodněnou cenu, se kterou se vejdete do operativních nákladů. Už za pár hodin budete mít v ruce reálná data. Systém si osaháte a pak se rozhodnete, co dál.

Nečekejte na svolení a prostě začněte být lepší.Napište nám!

Kontakt

+420 517 543 023

info@bartech.eu

Přihlásit k newsletteru