Jaké možnosti reportingu nabízí MES xMost? Jakékoliv!

12/19/2022

Sběr dat je ve výrobním podniku první krok na cestě k úspěchu. Reporting a přehledné zpracování dat do takové podoby, abyste měli v ruce informace o aktuální situaci nebo trendech, je krok druhý.

Víme, že si důležitost analýz a reportů zákazníci moc dobře uvědomují. A prezentace dat je ta nejpodstatnější přidaná hodnota každého řešení. Srozumitelnost a pravdivost analýz se totiž přímo podepisuje na rozhodování a tím pádem i budoucím směřování firmy. Reporty se generují automaticky a jsou vám k dispozici kdykoliv je potřebujete.

Včera, dnes i zítra – opřete rozhodování o pravdivá data

Jak si vaše výroba vede dnes asi víte docela přesně. Ale co všechno musíte udělat pro to, abyste dobře fungovali i za rok nebo pět? Každá naplánovaná oprava stroje, údržba, inovace a investice vás posouvá na pomyslné časové ose o kus dál. Stejně jako plánování výroby založené na pravdivých datech z výroby.

Proto: monitorujte všechno, co můžete.
Naučte se data filtrovat a porovnávat.
Čtěte v nich a hledejte odpovědi.
Zlepšujte se.

V MES xMost máte přednastavenou evidenci:

  • spotřeby elektrické energie, 
  • zakázky, 
  • postoje, 
  • celkový přehled,
  • OEE reporty (dostupnost, výkon, kvalita), 
  • reporting pro IT pro zákazníka – zatížení systému, volné místo na disku, kdo a kdy se přihlašuje do systému
  • samozřejmě i plánované a neplánové doby údržby,
  • a mnohé další.

 

Mimochodem preventivní údržbu a evidenci poruch teď může pracovník údržby vyřešit přímo na tabletu. Podívejte se, jak vypadá uživatelské rozhraní softwaru a přestaňte ve výrobě hromadit papíry.

OEE 2

Jaké si to uděláte…

V Bartech vyznáváme open source politiku – systém si kupujete do vlastnictví (takže vás nebudou trápit žádné pravidelné poplatky). Součástí řešení je reportovací nástroj, který vám umožní vytvářet statistiky a grafy specifické pro vaše výrobní podmínky.

Takže když vám přednastavené reporty náhodou nebudou stačit, v rámci licence máte možnost využívat a tvořit analýzy vlastními silami. Dle libosti. Samozřejmě úvodní know-how dostanete od nás, ale uvidíte, že na tom vlastně nic není. Vyberete si typ grafu, barvy, období, za jaké chcete data porovnávat… fantazii se meze nekladou.

Pro vás důležitá data dostanete v podobě, která vám vyhovuje a jistě vám pomohou zodpovědět přesně ty otázky z vaší výroby, které právě potřebujete rozklíčovat.

Kontakt

+420 517 543 023

info@bartech.eu

Přihlásit k newsletteru