Rozhodujete o výrobě? Tak to si určitě zakládáte na pravdivých a nezkreslených informacích. A co když vám operátoři tvrdí, že nestíhají a měli byste koupit další stroj? Jak zjistíte skutečné vytížení strojů? Nebo důvod poklesu kvality výrobků a nárůst reklamací? Určitě je dobré se ptát, ale ještě lepší je vědět, odkud vítr vane. Na pár kliknutí a odkudkoli. Díky monitorování a sledování strojů.

Rozdíl mezi úspěchem a spěchem je jen v malém „ú“

Pojmy jako „průmysl 4.0“ a „digitální továrna“ se v dnešní sobě skloňují ve všech pádech. Ostatně to druhé bylo i stěžejním tématem letošního MSV. Než se ale pustíte do zavádění velkých změn, je dobré pochopit (a odhalit), kde vám ve firmě vznikají prostoje a ztráty. A tím pádem taky unikají peníze. Obojí řeší právě sledování strojů a sběr dat. 

Podobné je to i s lidmi – určitě je dobré se zeptat, jak jsou na tom produktivitou a co jim komplikuje práci. Ale daleko lepší je to vědět a mít podložené daty.

A někdy… někdy nejsou problém ani tak stroje, nebo lidi, ale komunikace mezi lidmi na nejnižší úrovni a lidmi na nejvyšší úrovni, kteří rozhodují (majitel, vedoucí výroby). Z logiky věci vyplývá, že člověk přímo u stroje má ty nejlepší informace – je u všeho. Jenže to, co se dostane „nahoru“ je často zkreslené a neúplné. Co s tím?

S výrobním systémem máte sledování strojů v malíku

Náš výrobní systém, tedy systém pro výrobní podniky, se řadí do skupiny MES systémů s přesahem na monitorování strojů v reálném čase. A je tu od toho, abyste si zjistili veškeré informace o výkonnosti, efektivitě a stavu výroby – aktuální i historické – během několika mála minut sami. Ať už jste právě ve firmě, doma, nebo jedete ze schůzky (pokud právě neřídíte).

Efektivní sledování stroje zahrnuje kontinuální sběr dat o různých parametrech strojů, jako jsou rychlost, teplota, vibrace, spotřeba elektrické energie a výrobní výkon. Díky těmto datům a jejich přehledné vizualizaci snadno a rychle rozpoznáte odchylky od normálu a máte prostor zasáhnout.

sledování prostojů ve výrobě vizualizace

Příklady problémů, které můžete odhalit a (VY)ŘEŠIT díky monitorování strojů

  • Předčasné opotřebení a poruchy strojů (například podle zvýšené míry vibrací) 
  • Neefektivní výrobní procesy (zbytečná zdržení nebo plýtvání materiály)
  • Nízká kvalita vyrobených produktů
  • Energetická neefektivnost – sledováním spotřeby energie můžete identifikovat stroje, které spotřebovávají více energie, než je potřeba atd.
  • Plánování údržby – na základě dat získaných ze sledování strojů můžete lépe plánovat preventivní údržbu, což zabraňuje nečekaným výpadkům a zvyšuje celkovou dostupnost strojů.

 

Sečteno a dvakrát podtrženo – nasazením systému pro sběr výrobních dat xMost dosáhnete pravdivého přehledu o situaci ve výrobě v reálném čase, zvýšíte produktivitu výroby, zkrátíte výrobní časy, snížíte riziko nedodržení dodacích termínů a především zvýšíte spokojenost Vašich zákazníků.

Náš tip na čtení: Šest důležitých kritérií, podle kterých vyberete ten nejlepší výrobní systém

A co teď?

Teď nám dejte vědět. Jako první u zákazníka instalujeme pilotní projekt na pilotním pracovišti, abyste se se systémem sžili a zjistili, co informace znamenají. A za cenu, kterou si můžete pohodlně dovolit.

Napište nám!

Kontakt

+420 517 543 023

info@bartech.eu

Přihlásit k newsletteru